Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych zdecydował o objęciu Patronatem kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” realizowanej przez Fundację Nutricia

VII edycja kampanii będzie odbywać się pod hasłem „Opiekunowie dla Opiekunów”

Informacje o kampanii na stronie: https://posilkiwchorobie.pl/?gclid=Cj0KCQiA5OuNBhCRARIsACgaiqWZh0K8FVY11xLV8-NXXxB-Agiol4YjXEX-1WQYGsyeQ3epBNTtgdUaAq4OEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

ZPSPO partnerem społecznym kampanii „Zaawansowany Rak Piersi. Wiem Więcej!”

Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych dołączyło do grona partnerów kampanii edukacyjnej „Zaawansowany Rak Piersi. Wiem Więcej!”, która jest skierowana zarówno do kobiet, u których rozpoznano zaawansowanego raka piersi, jak i ich najbliższych: rodziny, przyjaciół, znajomych.

W ramach kampanii, we współpracy ze specjalistami i organizacjami pacjentów, uruchomiono serwis edukacyjny www.zaawansowanyrakpiersi.pl , który zawiera wiedzę na temat tego nowotworu i jego leczenia. Pacjentki znajdą tu praktyczne informacje i określenia dotyczące zarówno samego raka piersi, jak i różnych aspektów życia z chorobą. Na stronie dostępne są także m.in. poradniki wideo psychologiczne, a także lista kontaktów do organizacji wspierających.
Na portalu dostępny jest darmowy, gotowy do pobrania „Poradnik dla pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi”. To baza praktycznej wiedzy dla kobiet chorujących na zaawansowaną postać nowotworu. Znalazły się w nim podstawowe informacje o chorobie a także wskazówki, na co pacjentka powinna zwracać uwagę podczas swojego leczenia.

We współpracy z portalem poradnikzdrowie.pl w ramach specjalnego wydania programu „Gadaj Zdrów Premium”, przygotowany zostanie webinar skierowany do pacjentek z zaawansowanym rakiem piersi oraz ich rodzin. W spotkaniu wezmą udział eksperci, którzy poruszą tematy związane z chorobą, a także odpowiedzą na wcześniej zadane przez pacjentki pytania.
Inicjatorem i organizatorem kampanii jest Novartis Poland.

Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych

objął  patronatem  I Międzynarodową  Konferencję Onkologiczną „Humanistyczne aspekty opieki w chorobie nowotworowej”, realizowaną w ramach projektu: Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych, która odbędzie się 7.09.2023 r. w Tarnowie.

 Międzynarodową  Konferencję Onkologiczną „Humanistyczne aspekty opieki w chorobie nowotworowej
Scroll to Top