1

Ankieta „Dostęp naczyniowy w onkologii i onkohematologii”

Szanowni Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych,

Pragniemy zaprosić Państwa, do współpracy przy innowacyjnym projekcie, którego celem jest zbadanie właściwego doboru urządzeń dostępu naczyniowego dla pacjentów onkologicznych, zidentyfikowanie kluczowych obszarów umożliwiających poprawę w zakresie zapobiegania zdarzeniom niepożądanym i radzenia sobie z nimi oraz poprawę wyników leczenia i jakości życia pacjentów z chorobą nowotworowych w europejskich szpitalach.

Interdyscyplinarna europejska rada doradcza składająca się z czterech ekspertów w dziedzinie onkologii, opracowała w ciągu kilku ostatnich miesięcy, krótkie badanie ankietowe przeznaczone dla personelu medycznego z dziedziny onkologii w całej Europie.

Członkowie rady doradczej:

  1. Prof. dr n. piel. Susanne Cruickshank, The Royal Marsden NHS Foundation Trust, Londyn, Wielka Brytania
  2. Prof. dr n. med. Thomas Decaens, Uniwersytet w Grenoble, Francja
  3. Mgr piel. Grażyna Suchodolska, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, Gdańsk, Polska
  4. Prof. dr n. med. Bruno Vincenzi, Uniwersytet Campus Bio-Medico, Rzym, Włoch

Celem tego badania ankietowego jest umożliwienie członkom rady doradczej zapoznania się z interdyscyplinarnym podejściem w zarządzaniu dostępem naczyniowym związanym z systemowym leczeniem onkologicznym na terenie Europy, a także ustalenie jego wpływu na zmniejszenie odsetka powikłań i poprawę opieki skoncentrowanej na pacjencie.

Wnioski z badania ankietowego oraz dalsze analizy zostaną ewentualnie wykorzystane do opracowania publikacji, która zostanie poddana pod recenzję naukową. Wyniki zostaną udostępnione wszystkim członkom Państwa stowarzyszenia.

Projekt jest finansowany przez firmę Becton Dickinson (BD), ale u jego źródła leży szczere zaangażowane i ekspercka wiedza członków rady doradczej. Niniejsza ankieta została specjalnie zaprojektowana do użytku naukowego i nie zawiera pytań komercyjnych związanych z BD. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ankiety i jej rozpowszechniania, proszę kontaktować się z dyrektorem ds. treści naukowych w firmie Cogora, dr Theresą Saklatvala, pod adresem mo@cogora.com.

Link do ankiety:
https://www.surveymonkey.co.uk/r/vascular-access-management-in-medical-oncology

Ankieta jest dostępna również w języku polskim:
https://www.surveymonkey.co.uk/r/vascular-access-management-in-medical-oncology

Wystarczy wybrać język ankiety z rozwijalnej listy umieszczonej w prawym, górnym rogu strony internetowej zawierającej ankietę.